Dorpsraden verstrekken advies aan het gemeentebestuur over het reilen en zeilen in hun deelgemeente. Het gemeentebestuur betrekt hen en vraagt advies bij belangrijke, ingrijpende beleidsbeslissingen.
Deze raden ontvangen een jaarlijkse werkingstoelage als ze aan een aantal eenvoudige criteria voldoen.

Dorpsraad Berkenbos

voorzitter: Steven Houben, Halstraat 65, 3550 Heusden-Zolder, 0479 34 57 63, e-mail: steven.houben@sitech.be en dorpsraad@berkenbos.be - website: www.berkenbos.be
Danny Tielens, Singelstraat 11, 3550 Heusden-Zolder, 0477 06 28 77, daniel.tielens@gmail.com

Dorpsraad Boekt

voorzitter: Kurt Van Hecke, Vlamingenlaan 20, 0472 53 10 11, e-mail: kuvah@live.be en info@boekt.be - website: www.boekt.be

Dorpsraad Bolderberg

voorzitter: Ludo Steemans, 0475 45 44 39, e-mail: dorpsraad@bolderberg.be - website: www.bolderberg.be

Dorpsraad Eversel-Ubbersel

voorzitter: Rudi Rykers, Bovenstraat 44, 011 43 32 41, e-mail: rudiryk@gmail.com en dorpsraad.eversel@gmail.com - website: www.eversel.be.

Dorpsraad Heusden-Centrum

voorzitter: Patrick Neuteleers, e-mail: patrick.neuteleers@essecbns.be - 0475 52 03 94 - website: www.heusdendorp.be

Dorpsraad Viversel

voorzitter: Peter Swinnen, Pleinstraat 17, 0494 23 73 83, e-mail: peter.swinnen7@telenet.be

Dorpsraad Zolder-Centrum

voorzitter: Jos Willems, Sint-Rochusstraat 17, 0499 31 15 90, e-mail: info@willemsvastgoed.be of jos.willems9@telenet.be - website: www.zolderc.be